Nasze projekty

Fundacja „Odwaga” pracuje nad projektem, który pozwoli dzieciom chorym na padaczkę aktywnie uczestniczyć w sporcie. Dyscyplinami tymi są: narciarstwo, pływanie, jazda na rowerze i taniec. Posiadamy kontakty do instruktorów gotowych do podjęcia z nami współpracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, nie wahaj się i skontaktuj się z nami!

 

 

Narciarstwo

Epileptycy nie mają możliwości samodzielnej jazdy na nartach ze względu na ryzyko związane z upadkiem, w trakcie wystąpienia ataku. Zagrożenie upadkiem powoduje, że chore osoby nie uprawiają tego sportu. Problem rozwiązuje jazda na nartach na łatwych trasach, w asyście drugiej osoby.

Pływanie

Chorzy na padaczkę nie mogą pływać ani nawet przebywać w wodzie bez ścisłego nadzoru, ponieważ każdy atak to wysokie prawdopodobieństwo utonięcia, nawet na płytkiej wodzie. Rozwiązaniem tego problemu jest pływanie w bezpiecznych warunkach, w asyście drugiej osoby, która jest w stanie skutecznie pomóc podczas ataku.

Jazda na rowerze

Osoby doświadczające napadów z utratą świadomości nie mogą jeździć na rowerze z uwagi na ryzyko upadku i zagrożenie życia. Można sobie z tym poradzić jeżdżąc na tandemie. W takiej sytuacji osoba chora jedzie z tyłu i może być przypięta pasem do specjalnego siodełka z oparciem.

Taniec

Można go uprawiać wewnątrz pomieszczeń niezależnie od warunków pogodowych i stanowi dobre uzupełnienie do aktywności wymienionych wcześniej.